Bu Çocuğa İyi Bakmak Lazım

Yeni doğan bebeğe iyi bakmak gerekir. Anne baba yeni doğan bebeklerine özenle bakarlar. Gıdasının anne sütü olmasına özen gösterirler. Gerekli aşıları yaptırarak hastalıklara karşı korurlar. Temizliğine azami derecede özen gösterirler. Pişik olmasına bile gönülleri razı olmaz. O uyumadığı zaman kendileri de uyumazlar.
İşte bizler de haccımızı yaparak anadan yeni doğmuş gibi tertemiz olduk. Hayatımızda bembeyaz bir sayfa açtık. Bu gün doğumumuzun üçüncü günü. Yani henüz bebeğiz 🙂
Bu bebeği korumalıyız. Onu korumak için tüm tedbirleri almalıyız. Gıdasının Kur’an ve Sünnet olmasına özen göstermeliyiz. Zamanında ibadet aşılarını yaptırmalı, insanlardan ve şeytandan gelebilecek zararlara karşı korumalı, ruhunu bozacak ortam ve arkadaşlardan uzak tutmalı, sohbet meclislerine katılarak manevi gıda almasına özen göstermeliyiz.
Bu bebek cennet için yaratılmış. Cennete gidebilmek için dünya imtihanından geçmek gerekiyor. Bu imtihana özel dersler alarak hazırlanmak lazım. Bu imtihanın tekrarı yok. Derslere vaktinde ve etkili çalışmak lazım.

9 Ocak 2007 / Mekke

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: